shutterstock_84593722

Čaká vás operácia? Upravte si jedálny lístok!

Čaká vás operácia?
Upravte svoj jedálny lístok!

Ak vás alebo vášho blízkeho čaká operácia, treba sa pripraviť aj po stránke výživy. Pred operáciou nie je vhodný čas začať s redukčnou diétou, a to ani v prípade, že sa operácia týka pohybového ústrojenstva. Chudnutím telo stráca telesné bielkoviny a to by mohlo ohroziť priebeh a výsledky operácie a hlavne pooperačnú rekonvalescenciu.

Závažná podvýživa môže byť dôvodom
na odloženie operácie!

Strava má byť pestrá, ľahko stráviteľná, lákavá vzhľadom, vôňou aj chuťou. Dbajme na dostatok plnohodnotných, to znamená živočíšnych bielkovín (netučné biele mäso, ryby, mliečne polotučné výrobky, pokrmy s vajcami – vaječný bielok obsahuje kvalitnú bielkovinu).

Samozrejmou súčasťou by mala byť surová aj šetrne tepelne upravená zelenina, ovocie, kvalitné tuky (oleje s obsahom nenasýtených mastných kyselín), oriešky a semená, vhodné obilniny. Príliš mastné, smažené, prekorenené a presladené jedlá vhodné nie sú. Mali by sme tiež obmedziť konzumáciu alkoholu a „nepreháňať“ to s kávou.

Čím skôr pred operáciou s touto vhodnou stravou začneme, tým lepšie pre priebeh operácie aj priebeh pooperačnej rekonvalescencie. A čo keď pacient trpí nechutenstvom alebo je veľmi málo? K slovu prichádzajú prípravky tekutej výživy. Nutridrinky účinne doplnia stravu chorého, v prípade potreby ju môžu celkom nahradiť. V malom objeme obsahujú všetky dôležité živiny v optimálnom pomere a sú dostupné v mnohých chuťových variantoch. Nezaťažujú organizmus, sú ľahko vstrebateľné.

Jednou z ďalších výhod je možnosť vybrať si taký druh Nutridrinku, ktorý je pre danú situáciu najvhodnejší. Niektoré Nutridrinky obsahujú vlákninu (Multi Fibre) alebo sú ideálne pre diabetikov (Diasip). Nutridrinky sa pomaly popíjajú medzi jedlami. Pre spestrenie, ozvláštnenie, je možné Nutridrinky podávať vychladené (v lete s kúskom ľadu) či naopak, ohriate (čokoládový, karamelový), iné môžeme použiť na obohatenie pripravovaného jedla (Nutridrink neutral skvalitní hotovú omáčku).

Nutridrinky by sme nemali zahrievať viac ako na 50 °C! Taká príprava zvýši šancu na jednoduchšie zvládnutie operácie a rekonvalescencie.

Zdroj: http://www.vyzivavchorobe.sk
Zdroj foto: www.shutterstock.com