1_3

Potraviny ktoré pália tuk

Zvýšenie telesnej hmotnosti okolo brucha môže byť spôsobené rôznymi faktormi, ako je genetika, hormonálne zmeny, ale aj starnutie. Prebytočný brušný tuk zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky a niektorých typov rakoviny. Ak chcete odstrániť brušný tuk, musíte spáliť viac kalórií, než ich zjesť

Mnoho potravín vám môže pomôcť spáliť brušný tuk zvýšením metabolizmu a odstránením nahromadeného tuku z vašich buniek. Zdravá strava a aktívny životný štýl sú veľkí nepriatelia brušného tuku. A ktoré potraviny rozhodne pri tejto zmene nevynechať?

1. Grapefruit
Grapefruit ohromne pomáha páliť brušný tuk. Toto citrusové ovocie je bohaté na vitamín C, ktorý môže posilniť váš imunitný systém, zvýšiť metabolizmus a riedi aj tuky. Ďalšie užitočné ovocie bohaté na vitamín C sú limetky, citróny, mandarínky a pomaranče.

2. Mliečne výrobky
Pridanie mliečnych potravín do denného jedálnička vám môže tiež pomôcť spáliť brušný tuk. Pýtate sa ako, keď mliečko a syry samé o sebe obsahujú dosť tuku? Výskumy dokazujú, že nedostatok vápnika vyvoláva v organizme uvoľňovanie kalcitriolu, čo je hormón, ktorý ukladá tuk v tele.

3. Čili
Ak chcete spáliť brušný tuk, pridajte do jedla čili. Toto pikantné korenie obsahuje kapsaicín, čo je chemická zlúčenina, ktorá zvyšuje metabolizmus, podporuje chudnutie a zvyšuje hladiny energie. Podľa odborníkov môžu potraviny bohaté na kapsaicín spaľovať kalórie až 20-minút po jedle!

4. Jablká
Jablká sú bohaté na pektín, živinu, ktorá bráni vašim bunkám v absorbovaní tukov, pomáha pri absorpcii vody z potravín a uvoľňovať tuky z vašich buniek. Jablká tiež obsahujú antioxidanty, látky, ktoré by mohli brániť rozvoju metabolického syndrómu, čo je stav označený ako prebytočný brušný tuk alebo tvar tela – jablko.

5. Šošovica
Šošovica je bohatá na bielkoviny a rozpustnú vlákninu, čo sú živiny, ktoré stimulujú metabolizmus, stabilizujú hladinu cukru v krvi a zvyšujú schopnosť tela spaľovať tuky.

Ženské bruško by nikdy nemal špatiť nadbytočný tuk. Muži priznávajú, že tvar ženského tela – presýpacie hodiny – je vraj najerotickejší a na žene mimoriadne vzrušujúci. Urobte všetko preto, aby ste odstránili z bruška faldíky, pretože brušný tuk okrem neestetického vzhľadu spôsobuje aj zvýšené nežiaduce hormonálne procesy v tele.

ZDROJ: www.atlas.sk
ZDROJ foto: www.shutterstock.com