1_46

Tipy pre domácu anticelulitídovú masáž

Ste spokojná so svojim pozadím a bokmi? Iste, pravidelne bojujete s každým prejavom celulitídy a do leta sa jej chcete zbaviť čo najdôkladnejšie. Správne rozhodnutie! Tušili ste však, že nepekná celulitída postihuje aj iné časti ženského tela?

Ako bojovať?
Boj s celulitídou musí byť neľútostný a nesmie poľaviť ani keď sa objaví zlepšenie stavu pokožky, inak sa problém vráti. Základom je úprava jedálneho lístka a rozhýbanie lymfatického systému.

Než sa vyberiete do drogérie na veľký nákup prípravkov proti celulitíde a masážnych pomôcok, mali by ste vylúčiť zo svojej stravy vyprážané jedlá, údeniny a sladkosti i slané pochutiny. Vzdajte sa aj kávy a alkoholu a pridajte veľa vitamínov a minerálov. Prehodnotiť treba aj pohybové aktivity, užívanie hormonálnej antikoncepcie a fajčenie. Krásna pokožka a zdravé telo sú totiž výsledkom dlhodobej starostlivosti. Pozitívne prejavy preto zbadáte nielen na stehnách a zadočku, ale čoskoro aj na ostatných „problémových“ partiách.

Domáce triky… čo takto káva?
Aj keď vám pri celulitíde kávu neodporúčame piť, môžete po nej siahnuť ako po pomocníkovi proti pomarančovej koži. O kávovom pílingu ste už iste počuli, je skutočne účinný a lacný! Obyčajná zmes kávovej usadeniny a telového mlieka, prípadne olivového, kokosového či jojobového oleja však funguje výborne. Super peeling proti celulitíde používa mnoho žien. Naša čitateľka Katka hovorí o svojich skúsenostiach s ním: „Skúšala som aj krémy so špeciálnymi účinkami proti celulitíde, ale výraznú zmenu som na koži nepostrehla. Potom mi kamarátka odporučila zmiešať kávovú usadeninu s teplým olivovým olejom a to som si začala vtierať do pokožky. Robím tak 3-4krát do týždňa vždy večer, aby som mala dosť času. Po pol roku je určite pokožka viditeľne hladšia. Aj keď pre mňa to znamenalo prejsť z „nesky“ na klasickú kávu.“ Kofeín sa totiž správa k našej pokožke priateľsky, ak je aplikovaný zvonka. Naopak, nadmerná konzumácia kávy môže stav celulitídy ešte zhoršiť.

Studená sprcha
V tomto počasí? Áno! Doprajte si ju na osvieženie ráno ako záver sprchovania a uvidíte, ako sa preberiete nielen vy, ale aj vaša pokožka. Masáž prospeje najmä pomarančovej koži v oblasti stehien, zadočku či bruška. Striedanie teplej a studenej vody pri sprche pomáha k prekrveniu a prispieva k zlepšeniu celkového vzhľadu pokožky. Pomôžu vám aj lufy a masážne kefky, ktoré môžete kedykoľvek počas sprchovania použiť, aby sa prekrvenie pokožky zintenzívnilo.

Čo ešte pomáha?
Ak ste vyhlásili nekompromisný boj celulitíde, mali by ste otvoriť dokorán svoju peňaženku, len sama totiž tento boj nevyhráte. K zbraniam ťažkého kalibru patria pravidelné lymfodrenážne masáže i návštevy fitnescentier, ktoré ponúkajú cvičenia na špeciálnych prístrojoch pomáhajúcich v boji s celulitídou. Štyrikrát do roka by ste mali podstúpiť detoxikačnú kúru, ktorá vyženie z tela škodlivé látky, osvieži vás a dodá energiu. O tom, že to s bojom proti celulitíde myslíte vážne, môžete seba i okolie presvedčiť i tým, že obmedzíte fajčenie a pitie kofeínových nápojov, výrazne obmedzíte príjem cukrov a zastavíte sa na konzultácii u svojho gynekológa.

Prekvapili sme vás? Mnohé ženy netušia, alebo si nedávajú do súvislosti hormonálnu antikoncepciu a celulitídu. Skúste však zaloviť v pamäti, nezhoršil sa stav vašej pleti odkedy beriete tabletky? Poraďte sa so svojím lekárom, možno pomôže zmena značky alebo iný druh ochrany.

 

Zdroj: www.wanda.sk
Zdroj foto: www.shutterstock.com