1_70

Veľa kávy nám robí zo žalúdka sito!

Káva aktivuje tvorbu žalúdočnej kyseliny, čo môže viesť k podráždeniu žalúdočnej sliznice, ktoré môže následne viesť k vážnym zdravotným problémom. Ľudia s anamnézou vredov, silných žalúdočných štiav a pálenia záhy alebo žalúdočných nevoľností by sa mali pitiu kávy vyhýbať.

Účinky na žalúdok
Káva sa skladá z mnohých látok a zlúčenín, vrátane tukov, sacharidov, aminokyselín, kyselín na rastlinnej báze zvanej fenoly, z vitamínov a minerálov. Prvky, ktoré ovplyvňujú zdravie žalúdka a žalúdočnej sliznice sú hlavne kofeín. Káva stimuluje žalúdok, aby produkoval žalúdočnú kyselinu a vytváral viac kyslé prostredie. Presná chemická kombinácia látok, ktoré spôsobujú tento efekt zostáva nejasná.

Zápal žalúdka
Gastritída je zápal sliznice žalúdka. Jeho príznakmi sú poruchy trávenia, pálenie záhy, čkanie, bolesť brucha, nevoľnosť a krvavé zvratky alebo tmavá stolica. Aj baktéria Helicobacter pylori je najčastejšou príčinou gastritídy. H. pylori oslabuje žalúdočnú sliznicu, ktorú dráždia práve žalúdočné kyseliny oveľa ľahšie. Nadmerné pitie kávy môže teda zvýšiť náchylnosť k H. pylori. Gastritída sama o sebe nespôsobuje dlhodobé poškodenie žalúdočnej sliznice, ale neliečená gastritída sa môže rozvinúť do žalúdočných vredov, čo je už vážnejší stav.

Žalúdočné vredy
Žalúdočné vredy sú vredy, ktoré sa objavujú v sliznici žalúdka. Ani káva sama o sebe nespôsobuje vredy. Avšak, jej účinok na žalúdok môže zhoršiť už existujúce vredy alebo spomaliť ich hojenie tým, že podporuje viac kyslé prostredie a poškodzuje celkový zdravotný stav aj čreva a jeho sliznice.

Bolo dokázané, že sliznica žalúdka silných konzumentov kávy bola priepustnejšie než u kontrolnej skupiny kávových abstinentov, čo naznačuje, že k poškodenie tkaniva môže dôjsť rýchlejšie. Na druhej strane, už 48-hodinová prestávka od kávy viedla k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu tkanív.

 

ZDROJ: www.atlas.sk
ZDROJ foto: www.shutterstock.com