1_74

Zistite, prečo si umývať tvár medom

Denné čistenie tváre medom môže liečiť a predchádzať akné tým, že zbaví vašu pokožku škodlivých baktérií. Ošetrenie pleti medom je bezpečné a môžete si ním čistiť pleť bez vedľajších účinkov aj dlhší čas.

Med je prirodzene nabitý nevyhnutnými vitamínmi a minerálmi, ktoré môže vaše telo využiť nielen vnútorne, ale zvýšiť zdravie kože aj zvonku. Med je plný železa, vitamínu B, vápnika, draslíka, horčíka a ostatných živín. Mnoho starovekých kultúr používalo med na lokálne ošetrenie pleti. Samotná Kleopatra ho mala ako súčasť svojej bežnej starostlivosti o pleť, aby si čo najdlhšie udržala mladistvý vzhľad.

Výhody 
Keď zmiešate med s vodou, prírodné enzýmy v mede reagujú a fungujú ako mierne antiseptikum, takže med slúži ako perfektný prírodný tvárový odličovač. Med hydratuje, čo zamedzuje suchej pokožke a tvorbe šupiniek.

Medová maska sa môže použiť na liečbu rôznych ochorení kože. Ak si chcete doma pripraviť medový píling, tu je návod: Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu medu s 2 lyžicami jemne mletých mandlí s ½ lyžičky citrónovej šťavy. Použite tento mix jemne na tvár, potom opláchnite teplou vodou.

Účinky
Hodnota pH medu je veľmi blízka prirodzenému pH pokožky. Mnoho tradičných čistiacich prostriedkov pokožky sú kyslejšie, čo môže narušiť prirodzenú rovnováhu na koži, ktorá vedie k podráždeniu a infekcii.

Antioxidačné vlastnosti medu môžu chrániť pokožku pred slnečným poškodením spôsobeným škodlivým ultrafialovým slnečným žiarením. Med je silný antimikrobiálny čistič a znižuje rast baktérií na koži.

Je cenenou súčasťou mnohých domácich receptov starostlivosti o pleť. Používa sa na zvlhčenie, liečbu akné a rosacei. Pred aplikáciou medu na tvár si pleť navlhčite teplou vodou.

Naneste na pokožku končekmi prstov, v malých, jemných kruhoch urobte píling kože. Opláchnite tvár dôkladne vodou. Medovú masku skladujte v chladničke, v uzavretej nádobe po dobu jedného týždňa.

 

Zdroj: www.atlas.sk
Zdroj foto: www.shutterstock.com